Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Şanlıurfa °C

Dynatrace, 2021 Gartner Magic Quadrant raporunda yine lider seçildi

Dynatrace, 2021 Gartner Magic Quadrant raporunda yine lider seçildi
06.05.2021
A+
A-

Dynatrace, 2021 Gartner Magic Quadrant raporunda yine lider seçildi

Dynatrace, 11. kez “Uygulama Performans İzlenebilirlik” lideri seçildi
Asseco SEE- (ASEE) Türkiye’nin ana distribütörü olduğu Uygulama Performans İzlenebilirlik (APM) yazılım markası Dynatrace, 2021 Gartner Magic Quadrant raporunda yine lider seçildi. Dynatrace, böylece bu raporda üst üste 11. kez lider oldu.

Bankacılık ve sistem entegrasyonu çözümleri sunan bilişim şirketi ASEE Türkiye’nin Uygulama Performans İzlenebilirlik iş-ortağı Dynatrace, uluslararası Bilgi Teknolojileri danışmanlık firması Gartner tarafından yayınlanan “Magic Quadrant 2021” raporunda APM lideri seçildi. Aynı raporda üst üste 11. kez lider seçilme başarısı elde eden Dynatrace’in, iş sürekliliğine katkısı da tekrar tescillenmiş oldu.

ASEE Türkiye Yeni Ürünler Müdürü Osman Özdemir konuyu şöyle değerlendirdi: ‘Özellikle dijital dönüşümün değerinin daha da anlaşıldığı pandemi döneminde, karmaşık problemlerin çözümünde, milyarlarca verinin yapay zeka ile analiz edilip kök nedenin bulunması ve otomatik düzeltici aksiyonlar alınabilmesi iş sürekliliği, verim artışı ve kaynakların yenilikler yaratmaya harcanması anlamında büyük fayda sağlamaktadır. ‘

Gartner’in açıklamasında ise, Uygulama Performans İzlenebilirlik’in çağdaş, çoklu bulut gözlemlenebilirliği için kritik bir öneme sahip olduğu vurgulandı. Açıklamada Gartner APM pazarını şöyle tanımlıyor, “APM yazılımları; uygulamaların davranışlarının, altyapı bağlarının, kullanıcılarının ve iş anahtar performans göstergelerinin uygulamaların yaşam döngüsü boyunca izlenmesini sağlıyor.”

Yapay zeka destekli izleme teknolojisi yazılımı

Dünyanın en büyük 6.yazılım firması olan Asseco Group’un Güney Doğu Avrupa bölgesine bağlı ASEE Türkiye, bankacılık ve sistem entegrasyonu çözümleri sunuyor. AR-GE tabanlı Şirket, 2019 yılından bu yana “Asseco SEE Bilişim Teknolojileri A.Ş.” olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Dynatrace ise, ASEE Türkiye’nin ana distribütörü olduğu yapay zeka destekli izleme teknolojisi yazılımıdır. Yazılımın Türkiye’deki kullanıcıları arasında; havayolu şirketleri, telekom operatörleri, bankalar, sigorta şirketleri, e-ticaret ve finansal hizmetler sunan firmalar yer alıyor.

Magic Quadrant, Bilgi Teknolojileri danışmanlık firması Gartner tarafından yayınlanan bir rapordur. Rapor; piyasa eğilimleri ve özel niteliksel veri analizi yöntemlerine dayanan bir dizi pazar araştırması sunuyor.

Burcu DUMRUL-İSTANBUL

REKLAM ALANI